Tvrdý úder korupcii. Konečne!

Autor: Roman Jurík | 28.9.2016 o 21:42 | Karma článku: 13,08 | Prečítané:  10375x

Čakali sme na to roky. Vytvorili sme na to Špeciálny súd, ktorý sme kvôli malichernosti museli v roku 2009 zmeniť na Špecializovaný trestný súd. Vytvorili sme úrad Špeciálnej prokuratúry. Dlho sme čakali. Dnes sme sa dočkali!

Proti korupcii bojuje celá spoločnosť ako o život. Všetci politici, bez ohľadu na politickú stranu, deň aj noc pracovali na očistení krajiny od korupcie. Podarilo sa. Správu o tom dnes priniesli viaceré médiá. Napríklad Pluska.skAktuality.sk alebo Markíza. Špecializovaný trestný súd dnes rozsudkom schválil dohodu o vine a treste s obvinenými za prečin podplácania. Viete, čo títo nebezpeční páchatelia, rozvracajúci morálne základy našej demokratickej spoločnosti, robili? Dávali vysokoškolským učiteľom úplaty za skúšky. A nie hocijaké úplatky! Klobásky a dokonca značkové víno! Znie to neuveriteľne, odporne, ale je to tak! Klobásky a víno. Žiaľ, na Slovensku nemáme hrdelný trest. Aj trest, ktorý si študenti dohodli s prokurátorom úradu Špeciálnej prokuratúry, bol dosť mierny. Len peňažný. Podstatné je, že úsilie v boji proti korupcii prinieslo ovocie. Čas klobások a značkového vína sa skončil.

Takže, drahí čitatelia, ak ste si doteraz mysleli, že problémom tejto krajiny sú korupčné kauzy Bašternák, Široký, Kaliňák či Váhostav, mýlili ste sa. Skutočným problémom boli klobásky a značkové víno. Áno, kvôli klobáskam a vínu sme zriadili Špecializovaný trestný súd, kvôli klobáskam a vínu platíme prokurátorov špeciálnej prokuratúry. To klobáska a víno rozožierala samé základy demokracie na Slovensku. A ešte kvôli lekárom, ktorí, okrem zachraňovania života, brali nehorázne päťdesiateurové úplatky. Takéto vážne problémy by nikdy bežné všeobecné súdy nevyriešili. To len Špecializovaný trestný súd.

A prestaňme robiť hystériu kvôli nejakému Bašternákovi, Kaliňákovi či Širokému! To sú len vykonštruované problémy. Oni žiadne klobásky ani víno nerozdávali. Ak by to aj boli reálne problémy, aj tak na to nemáme žiadne orgány. Klobáskovovínny súd (nazývaný aj Špecializovaný trestný súd) je na iné.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.


Už ste čítali?